poniedziałek, 30 września 2013

Kropki (3)

Witam,
za oknami już niestety jesień no ale cóż, taka kolej rzeczy...
Z racji tego że jutro zaczynają się już zajęcia na uczelni muszę pomyśleć nad innym systemem dodawania postów bo nie bardzo będę się wyrabiać aby dodawać je codziennie. Na razie będą się ukazywać starym systemem póki nie wpadnie mi do głowy jakiś pomysł.
Wykorzystując ostatnie promyki słońca przedstawiam taki wg mnie letni pomysł na paznokcie

Co potrzebujemy...


1 Baza
2 Biały lakier
3 Czerwony lakier
4 Sonda

Nakładamy na sam początek bazę a następnie dwie warstwy czerwonego lakieru. Gdy lakier wyschnie malujemy białe kropeczki i wychodzą muchomorki

Efekt:


Pozdrawiam M

piątek, 27 września 2013

Inne (3)

Witam,
bardzo spóźniony post ale jest :)

Pomysł na coś innego na paznokciach nr. 3

Co potrzebujemy...
1 Baza
2 Kolorowe lakiery
3 Srebrny ozdobnik

Tę stylizację można nazwać odwrotnym frenchem ponieważ jest podkreślona końcówka paznokcia tyle że tym razem ta druga końcówka :)
Pokrywamy paznokcie bazą oraz kolorowymi lakierami oraz przy miejscu wzrostu paznokcia malujemy linię french...

Efekt...




Pozdrawiam M

czwartek, 26 września 2013

French (3)

Witam,
w deszczową pogodę gdy nic się nie chce robić tylko leżeć pod kocykiem przedstawiam pomysł na french. Gdy patrzę na zdjęcie to nie widzę dłoni tylko słonko w tle. Wrr jak Ja nie cierpię zimna...

Pomysł na french nr. 3

Co potrzebujemy...


1 Baza
2 Biały lakier
3 Czarny ozdobnik
4 Zielone pieguski
5 Niebieskie pieguski

Na początek baza. Robimy biały french na wszystkich paznokciach i czekamy aż wyschnie. Na kciuku i palcu serdecznym robimy kratę taką jak w grze kółko i krzyżyk. Środkowy kwadrat obklejamy pieguskami.

Efekt...



Pozdrawiam M

środa, 25 września 2013

Paski (3)

Witam,
ogarniając mój plan zajęć zorientowałam się że nie dodałam jeszcze dzisiejszego posta :)

Pomysł na paski nr. 3

Co potrzebujemy...


1 Baza
2 Jasny żółty lakier
3 Srebrny lakier
4 Czarny lakier
5 Tasiemka ozdobna

Standardowo na sam początek baza, następnie wszystkie paznokcie oprócz serdecznego malujemy na żółto. Serdeczny paznokieć na srebrno i czekamy aż wyschnie. Gdy wyschnie przyklejamy tasiemkę tworząc kratkę i malujemy całość czarnym lakierem dwukrotnie. Delikatnie odrywamy tasiemkę i gotowe

Efekt:



Pozdrawiam M

wtorek, 24 września 2013

Krok po kroku (3)

Witam,
dziś czas na stylizację krok po kroku, zapraszam

Co potrzebujemy...
(zdjęcie gdzieś mi uciekło)
1 Baza
2 Biały lakier
3 Czarny lakier
4 Czarny ozdobnik do paznokci lub pędzelek
5 Sonda

Na sam początek baza i dwie warstwy białego lakieru


Następnie czarnym ozdobnikiem malujemy takie jakby trójkąty po bokach paznokcia


oraz wypełniamy je na czarno


Dodajemy kokardkę






kilka kropek i gotowe...


Pozdrawiam M

poniedziałek, 23 września 2013

Kropki (2)

Witam,
w tą niezwykle jesienną pogodę przedstawiam kolejny pomysł na pazurki.

Kropki pomysł nr. 2

Co potrzebujemy...


1 Baza
2 Beżowy lakier
3 Biały lakier
4 Pomarańczowy
5 Sonda

Baza- czekamy aż wyschnie
Beżowy lakier, dwie warstwy

Delikatna wersja:
Białe kropki 

Efekt taki :


Wersja troszeczkę mocniejsza i wyraźniejsza:
Dodajemy pomarańczowe kropki

Efekt:


Pozdrawiam M

czwartek, 19 września 2013

Witam,
o takiej porze jeszcze nic nie pisałam ale musi być ten pierwszy raz :)

Inne pomysły nr. 2

Co potrzebujemy...


1 Baza
2 Beżowy lakier
3 Biały lakier
4 Czarny lakier
5 Pieguski
6 Sonda

Na sam początek baza. Następnie każdy paznokieć pokrywamy beżowym lakierem. Gdy wyschnie na kciuku robimy czarne serduszko z obramówką białą, a na palcu serdecznym przyczepiamy pieguski wzdłuż paznokcia. I gotowe, lekka stylizacja i nie trudna:)


Pozdrawiam M
Witam,
za oknami lepsza pogoda aż chce się szybciej wstać i posta ogarnąć :)

French nr. 2

Co potrzebujemy...


1 Baza
2 Biały lakier
3 Żółty lakier
4 Pomarańczowy lakier
5 Niebieski lakier
6 Czarny lakier
7 Sonda

Baza na sam początek. Następnie robimy zwykły biały french na wszystkich paznokciach (nie musi być idealnie równy). Czekamy aż dobrze wyschnie. Gdy wyschnie robimy czarne kropeczki pod linią frencha, na to nakładamy żółte kropeczki następnie pomarańczowe i niebieskie. Jeżeli ktoś nie jest wprawiony w pracowaniu sondą chwile mu to zejdzie ale watro bo efekt jest naprawdę fajny.


Pozdrawiam M

środa, 18 września 2013

Witam,
nie ma to jak spędzić cały dzień przed komputerem i nie dodać nowego posta :)
ale w końcu się ogarnęłam i oto jest.

Paski nr. 2

Co potrzebujemy...


1 Baza
2 Zielony lakier
3 Niebieski lakier (dobrze gdy będzie dość w jasnym odcieniu)
4 Brokatowy ozdobnik
5 Czarny lakier
6 Taśma klejąca

Standardowo na sam początek baza. Na wszystkich paznokciach robimy zielony zwykły french oprócz kciuka. Kciuk malujemy cały na niebiesko i czekamy aż dobrze wyschnie. Z taśmy wycinamy różnej grubości paski. Gdy lakier wyschnie przyklejamy paski w dowolny sposób i malujemy płytkę paznokcia na czarno, najlepiej dwukrotnie dla lepszego pokrycia. Odrywamy delikatnie taśmę i gotowe.


Pozdrawiam M

wtorek, 17 września 2013

Witam,
niestety za oknami już jesień i nic się nie chce robić oprócz leżenia pod kocykiem z kubkiem gorącej kawy. Powinnam dzisiaj coś dodać co przypomina mój dzisiejszy nastrój, a że dzisiejszy wpis przygotowałam w ubiegłym tygodniu to szkoda go nie dodać.

Krok po kroku nr. 2

Co potrzebujemy...


1 Baza
2 Czarny lakier
3 Beżowy lakier
4 Brokatowy ozdobnik
5 Taśma klejąca

Krok 1
Malujemy paznokcie bazą, a gdy wyschnie nakładamy dwie warstwy beżowego lakieru. Oczywiście mają to być cienkie warstwy i czekamy aż warstwa dokładnie wyschnie przed nałożeniem następnej.


Krok 2
Przyklejamy taśmę klejącą w wybrany wzorek. Na zdjęciu niestety ciężko to uchwycić :(


Krok 3
Malujemy czarnym lakierem tą część na której chcemy aby powstał wzorek. Również nakładamy dwie cienkie warstwy dla lepszego pokrycia.



Krok 4
Gdy lakier wyschnie delikatnie odrywamy taśmę klejącą. Jeżeli nie będziemy poprawiać konturów innym kolorem musimy odczekać aby czarny lakier dobrze wysechł bo w innym wypadku taśma oderwie się w nieestetyczny sposób.


Krok 5
W moim przypadku nie musiałam długo czekać bo będę robiła kontury. Na zdjęciu wyżej można zauważyć że linie oderwania nie są idealne, a to dlatego że mój lakier nie był dobrze zaschnięty. 
Kontury robię srebrnym lakierem.


Efekt końcowy...


Pozdrawiam M

poniedziałek, 16 września 2013

Witam,
późną porą ale udało mi się jeszcze dzisiaj wstawić post. Niestety tak późno z powodu mojej nieobecności w domu i przy okazji braku dostępu do internetu.

Kropki pomysł nr. 1

Co potrzebujemy...


1 Baza
2 Pomarańczowy lakier
3 Ciemno różowy lakier
4 Biały lakier
5 Sonda

Na sam początek baza, następnie całość paznokcia pokrywamy pomarańczowym lakierem. Czekamy aż wyschnie. Mi zależy aby kropki które będę robić były odrobinkę odstające więc czekam aż lakier wyschnie ale jeżeli chcemy aby kropki były jednolicie równe z powierzchnią paznokcia to robimy je na niewyschniętym lakierze podkładowym. Na wyschniętej płytce paznokcia robimy kropki w wybranym przez siebie schemacie lub w nieprzemyślanym chaosie. Wzór z kropek zależy od was.

Efekt końcowy...


Pozdrawiam M

piątek, 13 września 2013

Witam,
czas na kolejną propozycję, a że dzisiaj piątek, piąteczek, piątunio także dzisiaj propozycja na coś innego na paznokciach :)

Inne pomysły nr. 1

Co potrzebujemy...


1 Standardowo baza
2 Lakier mleczny (najlepiej wygląda taki jak do frencha się używa)
3 Niebieski lakier
4 Czarny lakier do zdobień
5 Brokatowy lakier (nie musi być)
6 Sonda

Na sam początek pokrywamy paznokcie bazą, następnie mlecznym lakierem. Czekamy aż dobrze wyschnie. Zabieramy się za malowanie motylka. Wbrew pozorom wcale nie jest trudny do zrobienia. Kontury nie muszą być idealnie proste gdyż będziemy go konturować czarnym lakierem. Chciałam coś jeszcze dorzucić aby paznokcie nie były takie puste więc srebrnym/brokatowym lakierem robię kropki wokół paznokcia.
I gotowe...


Pozdrawiam M

czwartek, 12 września 2013

Witam,
bez zbędnego wstępu przejdźmy do dzisiejszej propozycji :)

French pomysł nr. 1

Co potrzebujemy...



1 Odżywka/baza
2 Biały lakier
3 Czarny lakier
4 Ozdoby do paznokci - pieguski czarne
5 Naklejki na paznokcie
6 Sonda do pomocy

Na wstępnie malujemy paznokcie bazą. Następnie robimy zwykły biały french (nie musi być on idealnie równy). Czekamy aż french wyschnie i w tym czasie możemy sobie przykleić naklejki na paznokcie w wybranym miejscu. Gdy biały lakier wyschnie malujemy całą płytkę paznokcia i wzdłuż linii frencha przyklejamy pieguski pomagając sobie sondą (aby pieguski się lepiej trzymały sondy polecam moczyć ją co jakiś czas w wodzie). Na koniec nakładamy top coat lub bezbarwny lakier i czekamy aż dobrze wyschnie.

Oto efekt końcowy...

Pozdrawiam M

środa, 11 września 2013

Harmonogram...

Witam,
słowem wstępu, doszłam do wniosku że przydałoby się ułożyć jakiś harmonogram co do dodawania postów i tematów tych postów... Po namyśle harmonogram będzie wyglądał tak:
Poniedziałek- będą pomysły na paznokcie z kropkami
Wtorek- stylizacja krok po kroku
Środa- paznokcie w paski
Czwartek- będą pomysły na french
Piątek- paznokcie bez konkretnej grupy
Weekend- recenzje (o ile będzie coś ciekawego do napisania )

Jako że dzisiaj środa, a więc będzie coś z paskami :)

Paski pomysł nr. 1

Co potrzebujemy...


1 jak zwykle lakier bazowy (u mnie odżywka z Paloma)
2 i 3 dwa kolorowe lakiery
4 tasiemka do ozdabiania paznokci
5 pęseta (potrzebna do zdjęcia tasiemki)

Malujemy paznokcie lakierem bazowym/odżywką.
Po wyschnięciu nakładamy wybrany kolor (u mnie biały) i czekamy aż dobrze wyschnie.
Na wyschniętą płytkę paznokcia naklejamy tasiemkę w dowolny sposób i malujemy paznokcie drugim lakierem (czarny), nie czekając aż lakier wyschnie usuwamy przyklejoną tasiemkę przy pomocy pęsety. Oczywiście można ją usunąć palcami ale pęsetą jest wygodniej i łatwiej ją zdjąć nie uszkadzając pomalowanych paznokci. Na koniec nakładamy na paznokcie top coat.

A oto jak wyglądają pomalowane paznokcie...


Pozdrawiam M

wtorek, 10 września 2013

Popękane ombre

Witam,
czas na wpis krok po kroku, na pierwszy rzut pójdzie ombre z dodatkiem aby nudno nie było :)

Przykład nr. 4

Co potrzebujemy...


1 zmywacz do paznokci w celu wyczyszczenia skórek
2 lakier bazowy (u mnie odżywka z avon)
3 trzy odcienie wybranego koloru
4 lakier pękający
5 gąbeczka
6 patyczki kosmetyczne

Krok 1
Malujemy paznokcie lakierem bazowym lub zwykłym lakierem bezbarwnym

Krok 2
Malujemy gąbeczkę wybranymi lakierami zaczynając od najciemniejszego lub od najjaśniejszego


Krok 3
Metodą stemplowania przykładamy gąbeczkę do płytki paznokcia

* jeżeli chcemy aby kolory były bardziej nasycone dwukrotnie stemplujemy uzupełniając lakier na gąbce

Krok 4
Czyścimy skórki wokół paznokcia oraz malujemy płytkę paznokcia lakierem bezbarwnym aby kolory się ładnie połączyły


Krok 5
Po lekkim przyschnięciu malujemy paznokcie lakierem pękającym


Czekamy aż wyschnie i gotowe :)



Pozdrawiam M

niedziela, 8 września 2013

Pokochana vs Znienawidzona

A mowa tu o słynnej odżywce Eveline 8w1...


Skład: Butyl Acetate, Ethyl Acetate, Nirtocellulose, Phthalic Anhydride / Trimellitic Anhydride / Glycols Copolymer, Acetyl Tributyl Citrate, Isopropyl Alcohol, Aqua, Fomaldehyde (2%), Acetyl Triethyl Citrate, Stearalkonium Hectorite, Adipic Acid / Fumaric Acid / Phthalic Acid/ Tricyclodecane Dimethanol Copolymer, CI77891, N-Butyl Alcohol, Citric Acid, Diamond Powder.

Odżywki 8w1 używam już dłuższy czas. Każdy kto jej próbował po pierwszych użyciach jedyne co się nasuwa to WOW, ale przy dłuższym stosowaniu nasza opinia o nim się zmienia diametralnie lub spada. Po dłuższym stosowaniu zauważyłam że moje paznokcie zaczęły się masakrycznie rozdwajać i kruszyć. Nie wiedziałam z jakiej to przyczyny gdyż oprócz tej odżywki przyjmowałam suplement na wzmocnienie paznokci. Zaczęłam szukać odpowiedzi, a gdzie indziej jak nie w internecie... Dowiedziałam się coś nie coś o jej składzie. Z racji że odżywka 8w1 zawiera formaldehyd a jest to pewnego rodzaju trucizna i w większym stężeniu niestety uszkadza naszą płytkę paznokcia. Z mojego doświadczenia odżywka jest godna polecenia ALE nie do ciągłego stosowania. Ja ją stosowałam dwa razy w tygodniu i nie tak jak zaleca producent tylko jako bazę pod lakier. W takim stosowaniu sprawdzała się najlepiej.
Zwracając uwagę na to, że każdy jest inny w sensie genetycznym, nie można zapewnić że u kogoś będzie działała w ten sam sposób co u nas. To że sprawdziła się u mojej koleżanki nie znaczy że sprawdzi się u mnie. Pamiętajmy o tym :)

Plusy:
+ cena (ok. 10 zł)
+ dostępność (każda drogeria)
+ wydajność (przy stosowaniu 2x w tygodniu starcza naprawdę na długo)
+ wygląd (paznokcie pomalowane odżywką wyglądają na zdrowe w lekko mlecznym odcieniu więc nie musimy ich malować lakierem kolorowym)
+ konsystencja (nie za gęsta i nie zbyt wodnista, łatwo się rozprowadza i pędzelek też jest przystępny)
+ działanie (przy stosowaniu odżywka ,,z głową,, naprawdę działa cuda)

Minusy:
- nie jest to odżywka do stosowania codziennego
- ze względy na formaldehyd nie nadaje się dla kobiet w ciąży
- nie u każdego będzie działała w ten sam sposób więc trzeba przetestować osobiście


Pozdrawiam M.

czwartek, 5 września 2013

Kolory...

Witam,
dzisiejszy temat przewodni to kolory :)
jako że lato się powoli kończy warto dorzucić coś kolorowego do swojego ubioru. Ubierając się już w kolorach jesiennych można odnaleźć kolory na paznokciach :)

Przykład nr. 3


Miałam w planach na dzisiaj wpis krok po kroku ale niestety z powodu braku czasu nie udało się.
Jutro będzie mini recenzja odżywki do paznokci oraz będę tworzyć wpis który miał być dzisiaj :)
Miłej nocki :)
Pozdrawiam M

wtorek, 3 września 2013

A więc kokardka...

Witam,
Dzisiejszy pomysł również z kokardką w roli głównej.
Zwyczajnie pomalowane paznokcie na jeden wybrany kolor plus dodatek kokardki lecz tylko kontury.
Przy tym zestawieniu dobrze wyglądają jasne kolory takie jak biały, jasny żółty, lekki różowy itd plus czarna kokardka z cyrkonią na środku lub kropeczką z brokatowego lakieru.

Pomysł nr. 2


poniedziałek, 2 września 2013

Start :)

Początek :)

Często szukając w internecie pomysłów na stylizację paznokci nie znajdywałam nic wartego zainteresowania a jeżeli już coś było to wydawało się to za trudne do wykonania, więc postanowiłam założyć własnego bloga o takiej tematyce. Będzie można znaleźć tu trochę pielęgnacji paznokci ale również ich stylizację. Będę wstawiać tu zdjęcia wyłącznie mojego autorstwa i będą to zdjęcia paznokci które Ja wykonałam. Mam zamiar pokazywać je krok po kroku ale jak to wyjdzie to nie wiem. Jak na razie mam dużo zdjęć ale już gotowych paznokci więc na razie nie będzie zdjęć w etapach powstawania.


Pomysł nr. 1


Na końcówkach zwykły czerwony french z dodatkiem lakieru pękającego.
Na kciuku i na serdecznym palcu dodana lekka ozdoba w formie kokardki :)

Pozdrawiam M :)