Witam,
niestety za oknami już jesień i nic się nie chce robić oprócz leżenia pod kocykiem z kubkiem gorącej kawy. Powinnam dzisiaj coś dodać co przypomina mój dzisiejszy nastrój, a że dzisiejszy wpis przygotowałam w ubiegłym tygodniu to szkoda go nie dodać.
Krok po kroku nr. 2
Co potrzebujemy...
1 Baza
2 Czarny lakier
3 Beżowy lakier
4 Brokatowy ozdobnik
5 Taśma klejąca
Krok 1
Malujemy paznokcie bazą, a gdy wyschnie nakładamy dwie warstwy beżowego lakieru. Oczywiście mają to być cienkie warstwy i czekamy aż warstwa dokładnie wyschnie przed nałożeniem następnej.
Krok 2
Przyklejamy taśmę klejącą w wybrany wzorek. Na zdjęciu niestety ciężko to uchwycić :(
Krok 3
Malujemy czarnym lakierem tą część na której chcemy aby powstał wzorek. Również nakładamy dwie cienkie warstwy dla lepszego pokrycia.
Krok 4
Gdy lakier wyschnie delikatnie odrywamy taśmę klejącą. Jeżeli nie będziemy poprawiać konturów innym kolorem musimy odczekać aby czarny lakier dobrze wysechł bo w innym wypadku taśma oderwie się w nieestetyczny sposób.
Krok 5
W moim przypadku nie musiałam długo czekać bo będę robiła kontury. Na zdjęciu wyżej można zauważyć że linie oderwania nie są idealne, a to dlatego że mój lakier nie był dobrze zaschnięty.
Kontury robię srebrnym lakierem.
Efekt końcowy...
Pozdrawiam M
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz